Eko szczoteczka do zębów z bioplastiku niebieska - BIO BRUSH BERLIN

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


13,50 zł

Szczoteczka wykonana jest z celulozy pozyskanej z drewnianych odpadów przemysłowych. Zanim odpady będą wykorzystane do produkcji energii cieplnej lub elektrycznej są zagospodarowywane przez firmę BIO BRUSH BERLIN do produkcji szczoteczek do zębów - co ma znaczenie w ochronie środowiska bowiem ograniczana jest emisja CO2 do atmosfery.

Więcej szczegółów

Foliowe opakowanie szczoteczki również powstaje z odpadów celulozowych, natomiast szczecina z nylonu, którego bazą jest olej rycynowy. Włosie średnio-miękkie. Szczoteczka i opakowanie są biodegradowalne w 94%.

BIO BRUSH BERLIN czy szczoteczka dobrze czyści zęby?

W procesie projektowania szczoteczki kierowano się zaleceniami i wynikami badań lekarzy dentystów oraz niezależnych instytutów badawczych.

- główka szczoteczki jest niewielkich rozmiarów co pomaga w dotarciu do wszystkich zębów

- średnia twardość włosia została dobrana na podstawie zaleceń dentystycznych, gdyż zbyt twarde włosie może powodować uszkodzenia dziąseł i przyzębia.

- włosie szczecinki jest ściśle upakowane w pęczki co pozwala zoptymalizować efekt czyszczący. Luki między pęczkami są odpowiednie aby po użyciu mogły dokładnie wyschnąć i uniemożliwić rozwój bakterii.

- gładka powierzchnia szczecinki sprawia, że końce włosków są delikatnie zaokrąglone i idealnie osiągają przestrzenie między zębowe. Nie należy jednak zapominać o regularnym używaniu nici dentystycznych.

- wygięta rączka szczoteczki powoduje, że można łatwo i wygodnie dotrzeć do zębów trzonowych

- zgodnie z zaleceniami szczoteczki należy regularnie wymieniać co 3 miesiące.

BIO BRUSH BERLIN a zdrowie:

- do produkcji szczoteczek używana jest biomasa

- pigmenty użyte do barwienia zostały specjalnie wyselekcjonowane pod kątem jak najniższej zawartości metali ciężkich. Kolory odpowiadają normom zawartym w DIN EN 13432.

- do produkcji szczeciny używany jest nylon, którego bazą jest olej rycynowy. Nylon jest uważany za najbardziej higieniczny materiał do produkcji włosia szczoteczek do zębów.

BIO BRUSH BERLIN dlaczego EKO?:

- do produkcji szczoteczek i opakowania wykorzystywane są jedynie minimalne ilości surowców kopalnych. Największy procent stanowi biomasa pozyskana z drewnianych odpadów przemysłowych.

- odpady drzewne wykorzystywane do produkcji pochodzą z lasów gdzie prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna.

- w związku z minimalną zawartością surowców kopalnych użytych do produkcji szczoteczki, ta może być później spalana jak odpad. CO2, które powstanie przy spaleniu szczoteczki jest na minimalnym poziomie a więc prawie neutralne dla środowiska.

- szczoteczka i opakowanie są biodegradowalne. Biomasa użyta do produkcji szczoteczek jest biodegradowalna zgodnie z normą DIN EN ISO 14855. Zaś foliowe opakowanie może być nawet kompostowane w zwykłym kompostowniku ogrodowym.

BIO BRUSH BERLIN podsumowanie:

- produkt bezglutenowy

- bezpieczny w użytkowaniu podczas ciąży

- produkt wegański

- produkcja CO2 neutralna

- wyprodukowano w Niemczech

- Dystrybutor: BIOORGANIKA S.C.

W przypadku zainterseowania zakupami hurtowymi szczoteczek Bio Brush Berlin prosimy o kontakt mailowy.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: