Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Cookies
Olej Rycynowy BIO (Oleum Ricini) - Sunniva Med 100 ml Zobacz większe

Olej Rycynowy rafinowany - Sunniva Med 100 ml

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


15,00 zł

Można z niego robić terapeutyczne okłady, a także stosować go w leczeniu różnych schorzeń. Jest świetny na włosy, paznokcie, brwi i rzęsy oraz na całe ciało. Badania naukowe potwierdziły, że olejek rycynowy ma wszechstronne możliwości.

Więcej szczegółów

Ten produkt jest niedostępny

Olej rycynowy (łac. Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi – dłoń Chrystusa) to bezbarwna albo jasnożółta, gęsta ciecz, będąca wyciągiem z nasion rycyny – jednej z najbardziej trujących substancji pochodzenia roślinnego, którą otrzymuje się z rącznika pospolitego (Ricinus communis).  W medycynie ludowej olej rycynowy stosowano wręcz na każdą część ciała; do masażu, leczenia, a także, by poprawić wygląd.

Dobroczynne okłady
Olej rycynowy faktycznie ma wszechstronne działanie lecznicze, choć obecnie nieco zapomniane. Ponieważ działa silnie przeczyszczająco, powinien być stosowany przede wszystkim w zaparciach. W medycynie ludowej przyjmowano go doustnie właśnie jako środek na przeczyszczenie. Na tę dolegliwość olej rycynowy najlepiej stosować, jednorazowo zażywając 1-2 łyżki.

Ale możliwości stosowania olejku rycynowego są znacznie szersze, zwłaszcza gdy zastosujemy okłady z jego użyciem. W ten sposób pobudzimy mechanizmy obronne organizmu i wpłyniemy na równowagę między komórkami.

Okłady można stosować w wielu schorzeniach – wrzodach, chorobach przewodu pokarmowego, niedrożności jelit, bólach głowy, zapaleniu mięśni i kaletki maziowej, kości i stawów, infekcyjnym zapaleniu wątroby, nadciśnieniu, hemoroidach. Można zastosować gorący okład z rycyny, by rozpuścić piasek w przewodach żółciowych i w pęcherzyku żółciowym. Okłady z rycyny pomagają na problemy kobiece, m.in. zapalenie szyjki macicy, pochwy, jajnika, śluzówki macicy i sutka, przy zagrożeniu poronienia, problemach z miesiączką, cyście jajnika czy włókniaku macicy.

Olej idealnie nadaje się również do włosów. Może być stosowany jednoskładnikowo lub jako jeden z półproduktów maseczki.

Skład (INCI): Ricinus communis seed oil

Pojemność opakowania: 100 ml

Napisz opinię

Produkty powiązane
30 innych produktów w tej samej kategorii: