Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Cookies

GRASS Naturalna gąbka morska rozmiar „XL” 15 cm - 16,5 cm ZERO WASTE

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 49 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 49 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,45 zł.


49,00 zł

GRASS to naturalna gąbka morska pochodząca z rejonu Karaibów. Poławiana  w morzach Kuby, Bahamów, Zatoki Meksykańskiej i wybrzeża Florydy. Ma zdecydowanie drobniejsze pory niż np. gąbka Honeycomb przez co też jest mniej chłonna. Ma bardzo wszechstronne zastosowanie jako myjka czy też gąbka malarska.

Więcej szczegółów

Ten produkt jest niedostępny

Korzyści z używania naturalnych gąbek morskich.

Używając naturalnej morskiej gąbki do higieny osobistej, pory skóry otwierają się, umożliwiając skórze oddychanie i ułatwiając krążenie krwi. Powszechnie uważa się, że gąbki morskie są najbardziej odpowiednie do mycia twarzy i mycia niemowląt, ponieważ nie zatrzymują żadnych bakterii. Gąbki morskie również w naturalny sposób hamują rozwój bakterii. Naturalne gąbki morskie są bardziej miękkie, lepiej czyszczą i nie kruszą się jak gąbki syntetyczne podczas użytkowania. Gdy są mokre, można je porównać do jedwabiu, a jednocześnie czyścić jak żadną inną myjkę. Przy normalnej pielęgnacji naturalne gąbki morskie mogą z łatwością przetrwać 10 lat lub dłużej! Idealne dla osób pragnących żyć w duchu ZERO WASTE. Wypełnione naturalnymi enzymami i minerałami, morskie gąbki są hipoalergiczne i naturalnie peelingują skórę. 

- Miękka, naturalna konsystencja gąbki skutecznie rewitalizuje skórę.

- Stymuluje krążenie dzięki doskonałym właściwościom oczyszczającym.

- Hipoalergiczna, idealna dla delikatnej i wrażliwej skóry, niemowląt i dzieci.

- Pomocna w pielęgnacji problematycznych skór dotkniętych egzemą lub łuszczycą

- Brak pleśni, dzięki naturalnym enzymom gąbka nie zatrzymuje zapachów i hamuje rozwój pleśni.

- Organiczne i trwałe, pozyskiwane w sposób zrównoważony, biodegradowalne. ZERO WASTE

- Morskie gąbki są trwalsze niż syntetyczne i inne gąbki morskie, ponieważ mogą przetrwać lata. 

Pozyskiwanie gąbek.

Gąbki GRASS poławiane są w basenie morza Karaibskiego. Pozyskiwane są w sposób zrównoważony, umożliwiający naturalną reprodukcję. Podczas zbioru nurkowie zbierają tylko dorosłe okazy i zwracają uwagę, aby podstawa gąbki pozostała nienaruszona. Następnie gąbka odrośnie w ciągu kilku lat, często większa i zdrowsza niż w pierwotnym stanie. Dodatkowo, gąbki regenerują się, ponieważ naturalny proces przypływu i prądów podnosi gąbki i odrastają one w nowych miejscach. 

Sposób użycia.

Przed użyciem namoczyć w wodzie. Aby przedłużyć życie gąbki wypłucz ją dokładnie po każdym użyciu. Po kąpieli pozostaw gąbkę w miejscu w którym może swobodnie wyschnąć. 

Aby usunąć z gąbki ewentualne osady z mydła i dogłębnie ją oczyścić można okresowo namoczyć ją w roztworze octu jabłkowego (1 łyżka na szklankę wody) lub roztworze sody oczyszczonej (1 łyżeczka na szklankę wody).

Uwaga: Gąbka to twór 100% naturalny dlatego poszczególne egzemplarze mogą się różnić barwą i kształtem. Gąbki są mierzone, gdy są mokre i całkowicie rozprężone. Jeśli więc otrzymana gąbka wydaje się trochę mniejsza, to po pierwszym zmoczeniu osiągnie swój prawdziwy rozmiar. Gąbki są mierzone w najszerszym miejscu. Wybarwienie naturalnych gąbek zależy od zawartości minerałów w miejscu poławiania.

Produkt 100% EKO, ZERO WASTE, biodegradowalny.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: