Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Cookies

GRASS Naturalna gąbka morska rozmiar „XL” 15 cm - 16,5 cm ZERO WASTE

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,80 zł.


49,00 zł

GRASS to naturalna gąbka morska pochodząca z rejonu Karaibów. Poławiana  w morzach Kuby, Bahamów, Zatoki Meksykańskiej i wybrzeża Florydy. Ma zdecydowanie drobniejsze pory niż np. gąbka Honeycomb przez co też jest mniej chłonna. Ma bardzo wszechstronne zastosowanie jako myjka czy też gąbka malarska.

Więcej szczegółów

Korzyści z używania naturalnych gąbek morskich.

Używając naturalnej morskiej gąbki do higieny osobistej, pory skóry otwierają się, umożliwiając skórze oddychanie i ułatwiając krążenie krwi. Powszechnie uważa się, że gąbki morskie są najbardziej odpowiednie do mycia twarzy i mycia niemowląt, ponieważ nie zatrzymują żadnych bakterii. Gąbki morskie również w naturalny sposób hamują rozwój bakterii. Naturalne gąbki morskie są bardziej miękkie, lepiej czyszczą i nie kruszą się jak gąbki syntetyczne podczas użytkowania. Gdy są mokre, można je porównać do jedwabiu, a jednocześnie czyścić jak żadną inną myjkę. Przy normalnej pielęgnacji naturalne gąbki morskie mogą z łatwością przetrwać 10 lat lub dłużej! Idealne dla osób pragnących żyć w duchu ZERO WASTE. Wypełnione naturalnymi enzymami i minerałami, morskie gąbki są hipoalergiczne i naturalnie peelingują skórę. 

- Miękka, naturalna konsystencja gąbki skutecznie rewitalizuje skórę.

- Stymuluje krążenie dzięki doskonałym właściwościom oczyszczającym.

- Hipoalergiczna, idealna dla delikatnej i wrażliwej skóry, niemowląt i dzieci.

- Pomocna w pielęgnacji problematycznych skór dotkniętych egzemą lub łuszczycą

- Brak pleśni, dzięki naturalnym enzymom gąbka nie zatrzymuje zapachów i hamuje rozwój pleśni.

- Organiczne i trwałe, pozyskiwane w sposób zrównoważony, biodegradowalne. ZERO WASTE

- Morskie gąbki są trwalsze niż syntetyczne i inne gąbki morskie, ponieważ mogą przetrwać lata. 

Pozyskiwanie gąbek.

Gąbki GRASS poławiane są w basenie morza Karaibskiego. Pozyskiwane są w sposób zrównoważony, umożliwiający naturalną reprodukcję. Podczas zbioru nurkowie zbierają tylko dorosłe okazy i zwracają uwagę, aby podstawa gąbki pozostała nienaruszona. Następnie gąbka odrośnie w ciągu kilku lat, często większa i zdrowsza niż w pierwotnym stanie. Dodatkowo, gąbki regenerują się, ponieważ naturalny proces przypływu i prądów podnosi gąbki i odrastają one w nowych miejscach. 

Sposób użycia.

Przed użyciem namoczyć w wodzie. Aby przedłużyć życie gąbki wypłucz ją dokładnie po każdym użyciu. Po kąpieli pozostaw gąbkę w miejscu w którym może swobodnie wyschnąć. 

Aby usunąć z gąbki ewentualne osady z mydła i dogłębnie ją oczyścić można okresowo namoczyć ją w roztworze octu jabłkowego (1 łyżka na szklankę wody) lub roztworze sody oczyszczonej (1 łyżeczka na szklankę wody).

Uwaga: Gąbka to twór 100% naturalny dlatego poszczególne egzemplarze mogą się różnić barwą i kształtem. Gąbki są mierzone, gdy są mokre i całkowicie rozprężone. Jeśli więc otrzymana gąbka wydaje się trochę mniejsza, to po pierwszym zmoczeniu osiągnie swój prawdziwy rozmiar. Gąbki są mierzone w najszerszym miejscu. Wybarwienie naturalnych gąbek zależy od zawartości minerałów w miejscu poławiania.

Produkt 100% EKO, ZERO WASTE, biodegradowalny.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: