Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Cookies

Konjac - naturalna gąbka do mycia ciała - Mohani

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 44 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 44 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,20 zł.


44,00 zł

Wszystkie składniki z jakich powstała gąbka pochodzą z natury. Jest w 100% biodegradowalna, dlatego po zużyciu “Matka Natura” przyjmie ją do siebie. Przekazała swoje dobra, które po zużyciu możesz jej oddać. Zakop ją w ogrodzie jako naturalny kompost lub umieścić na dnie doniczki, aby utrzymywała wilgoć dla rośliny!  

Więcej szczegółów

Uwaga: Ostatnie sztuki

Użycie gąbki potraktuj jako przyjemny rytuał, w którym możesz poczuć emocjonalną wieź z naturą, która Cię otacza.

Z czego składa się roślinna gąbka?

Gąbka stworzona jest z korzenia rośliny konjac, rosnącej dziko w Azji. Stosowana w medycynie Japońskiej od setek lat ze względu na swoje zdrowotne i odżywcze właściwości. Roślina kryje w sobie wyjątkowy rodzaj błonnika - glukomannan. Jest w stanie wchłonąć 100 razy więcej wody niż błonnik zbożowy.

Do jakiej skóry sprawdzi się gąbka konjac?

Do każdego rodzaju skóry.

Co wyróżnia gąbkę konjac?

Dziwidło Riviera, czyli konjac, wykorzystywany jest w celach kosmetycznych ze względu na swoją miękkość, delikatność, a jednocześnie głębokie działanie oczyszczające. Struktura gąbki nie narusza płaszcza hydrolipidowego skóry. Po namoczeniu zwiększa swoją objętość, staje się żelowa i przyjemna w dotyku. Pomaga przywrócić naturalne pH skóry. Jej delikatność pozostaje niezmienna do samego końca, w odróżnieniu od wielu materiałów, z jakich wykonuje się akcesoria do mycia twarzy i ciała. Możesz ją użyć nie tylko do mycia, ale także do masażu. Złuszcza martwe komórki naskórka i głęboko oczyszcza. Pobudza skórę, wspomaga jej odnowę, poprawia elastyczność i napięcie. Sprawia, że skóra staje się dobrze oczyszczona, świeża i gładka. Gąbka pozwala na niskie zużycie produktów myjących ze względu na swoją strukturę, która bardzo dobrze spienia oraz wzmacnia działanie składników aktywnych. Możesz ją użyć także samodzielnie.

Kiedy wymienić gąbkę konjac?

Gąbkę warto wymieniać co około trzy miesiące. Ze względu na naturalne pochodzenie, jej struktura zmienia się wraz ze zużyciem i może zacząć się rozwarstwiać lub kruszyć. Te oznaki mówią nam, że nadszedł czas na wymianę.

Skład/INCI: AMORPHOPHALLUS KONJAC ROOT EXTRACT (KONJAC MANNAN), Aqua

Sposób użycia: Gąbkę stosuj zawsze po namoczeniu (nigdy suchą).  Po użyciu wypłucz gąbkę, odciśnij nadmiar wody (nie wykręcaj!) i susz naturalnie w przewiewnym miejscu.

W celu dezynfekcji co kilka tygodni umieść konjac na 2 minuty w gotującej się wodzie.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: